واقعا چرا باید از کفش طبی استفاده کرد ؟

بدون دیدگاه

کفش طبی

نزدیک به 5000 سال پیش مصریان چیزهای شبیه کفش ساخته بودند ،البته بهتر است بگوییم پوشینه پا ، نه کفش

و از همان روز تا کنون پا پیشرفت و توسعه جوامع بشری کفش ها نیز تغییراتی زیادی نموده و در حال حاضر بسیاری از کفش ها با مدل و ساختار متفاوت تولید و با بازار عرضه شده است .

اما مهمترین نکته ای که از گذشته تا کنون مورد توجه تمامی تولید کنندگان کفش قرار گرفته است، حفاظت از پا و جلوگیری از مشکلات پا در صورت استفاده از کفش نامناسب است . به همین خاطر تمامی تولید کنندگان قبل تز تولید در وهله اول به راحتی پا توجه خاص داشته و از تمامی فکر و تجهیزات خود استفاده کرده تا محصولی مناسب تولید کرده تا هم راحتی و در عین حال زیبایی کفش را برای افراد داشته باشد.

در همین ارتباط کفش های تولید شده است که ساختار طبی دارند و به کفش های طبی و یا کفش های ارتز معروف شده اند ، این کفش ها ساختار طبیعی پای سالم را راعیت کرده و باعث میشود تا پا درون این کفش ها راحت بوده و فرد احساس خستگی و درد نکند .

 کفش طبی باید با ساختار مناسب تولید شده باشد که فرد درحال پیاده روی، دویدن و کار های روزانه مشکلی نداشته باشد و زیره این کفش ها باشد از مواد پی یو سبک و حالت زیره باید به صورت قایقی بوده ، ارتفاع زیره نباید کمتر از 1.5 سانت و بیشتر از 4.5 سانت باشد ، حالت قایقی زیره باعث میشود که فرد از ضربات احتمالی به کفش محافظت شود و در هنگام پیاده روی ستون فقرات فرد به صورت اس قرار گیرد .

پنجه کفش باید حتما گرد باشدتاانگشتان فاصله مناسبی با کنار کفش داشته باشد .

عدم استفاده از کفش های مناسب باعث ایجاد مشکلات جسمانی برای افراد خواهد شد که مهم ترین مشکلات  برای افراد درد کمر ، درد ساق پا ، خستگی ناشی از پیاده روی کوتاه مدت است . در خانم ها این مشکلات بیشتر بروز خواهد داشت ، کفش طبی زنانه در هنگام پیاده روی و کار های روزانه باعث از بین رفتن درد ساق پا خواهد شد . هر فرد باید روزانه به طور میانگین بین 5000 تا 10000 قدم پیاده روی کند اگر از کفش مناسب استفاده نکند مشکلات زیادی برای او به وجود خواهد آمد و همچنین کفش طبی برای افرادی که از درد های عصبی ناشی از بیماری های دیابتی رنج میبرند بسیار مفید بوده و از آنجایی که هنگام پیاده روی و دویدن ، قوس پا در کفش طبی محافظت خواهد شد و باعث از بین رفتن بیماری نور پاتی (آسیب دیدن اعصاب در نتیجه بالا بودن قند خون )خواهد شد.

پس باید واقعا از کفش طبی استفاده کرد تا شما هم از این جمله معروف که پا قلب دوم انسان است محافظت نماید .


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پنج =