رویه کفش مناسب چگونه است ؟

بدون دیدگاه

رویه کفش

بعد از زیره کفش مهمترین بخش کفش رویه کفش است . رویه کفش مناسب بسته به نوع کفش مختلف می باشد . خصوصیات رویه کفش در تمای کفش ها باید یکسان باشد و آن خاصیت جابجایی هوا از داخل کفش به بیرون است .

پای ما ساعت های زیادی را داخل کفش میگذراندو برای همین باید همراه  هوای تازه به آن برسد و عدم نرسیدن هوای مناسب به پا باعث ایجاد بیماری های عفونی و ایجاد بوی بد پا میشود. پس هموراه در هنگام خرید باید به رویه کفش هم توجه ویژی داشت تا کفش مناسب خریداری گردد و تا مدت مصرف آن به پای شما آسیبی نرسد.

در کفش های غیر از ورزشی بهترین رویه کفش ، رویه کفش چرمی میباشد که از پوست حیوانات مثل گاو ، گوسفند و بز استفاده میشود و در ایران بشتر رویه های کفش چرمی از پوست گاو استفاده میشود که از نظر ضخامت و مقاومت بهتر از پوست دیگر حیوانات می باشد . پوست گاو بهترین پوست رایج در ایران است که هم از نظر یکنواخت بودن و هم بهتر دباغی شدن مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشتر از چرم در کفش های طبی ، مجلسی و بعضی از کفش های ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد و به علت بالا بودن جریان هوا در چرم اکثر کفش های ورزشکاران حرفه ای از این چرم استفاده میشود .

رویه کفش

رویه کفش

اما در کفش های پیاده روی ، از رویه های پارچه ای استفاده میشود که به علت مشبک بودن پارچه جریان هوا بخوبی در جریان است و این رویه ها باعث سبکی کفش و زیبایی آن می شود . در کفش های پیاده روی بشتر از جنس های نخ و کتان استفاده می شود . چون پارجه را میتوان در رنگ بندی های  زیادی تولید کرد طرفداران زیادی دارد .

اما در حال حاضر اکثر تولید کنندگان برای تولید کفش برای مصرف کنندگان از ترکیب چرم و پارچه استفاده میکنند که این کار باعث جذابیت و بالا بردن تنوع می شود .


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =